banner73

banner69

banner61

24 Ekim 2016 Pazartesi

“Saçın Çıkmış Dememe Rağmen İşten Çıkardı”

Yetenek Sizsiniz yarışmasında Kahramanmaraşlı Mehmet Yıldız (Macro) rüzgarı esti.

20 Ocak 2014 Pazartesi 00:04
“Saçın Çıkmış Dememe Rağmen İşten Çıkardı”

Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılan Kahramanmaraşlı Mehmet Yıldız (Macro) yine geceye damgasını vurdu.

Birinci turdaki performansıyla Eser Yenenler’den sempatik evet, Hülya Avşar’dan yıldızlı evet ve Acun Ilıcalı’dan normal evet alarak ikinci tura yükselen Macro (Mehmet Yıldız), doğal hali, sempatik davranışları ve esprili konuşmasıyla jüriyi ve salondakileri kahkaya boğdu.

Aslen Kahramanmaraşlı olan Mehmet Yıldız, Fransa’nın Paris şehrinde yaşıyor ve kendi tabiriyle kentin göbeğinde kalıyor. Birinci tura katıldığında dönercilik yaptığını söyleyen Macro, patronunun kayınbabasına soğuk lahmacun servis ettiği için uzun süredir arasının bozuk olduğunu söylemişti. O gece patronu hakkında konuştukları Macro’nun başına dert olmuş ki yarışmadan sonra patronu kendisini arayarak işten kovduğunu söylemiş.

Macro Mehmet’in en büyük sorunu ise evlenecek kız bulamaması olmuş. Fransa’da yaşadığı için memleketinde kimsenin kendisine kız vermek istemediğini anlatan Macro, gurbet diye kız vermiyorlar. Fransa uzakmış ama 4 saatlik mesafe neresi uzak şeklinde yorumlar yaparak bu fikri kabul etmediğini söyledi.

Yetenek Sizsiniz  yarışması Mehmet’e aynı zamanda şöhret olma fırsatı vermiş. Birinci tur yarışmadan sonra Mehmet sosyal paylaşım sitelerinden kızlardan arkadaşlık istekleri almaya başlamış.

İşte Yetenek Sizsiniz yarışması ikinci turda Macro ve jüri üyeleri arasında geçen komik diyolağlar.

Acun Ilıcalı: İlk turda çok renk kattın Yetenek Sizsiniz’e, nasıl tepkiler aldın Fransa’da?

Macro:  Valla abi herkes tanıyor beni ya.

Acun: Meşhur oldun mu?

Macro: Oldum

Acun: Yanlış mı hatırlıyorum bilmiyorum, patronuna hafif biraz sallamıştın

Macro:  Abi şimdi patronla… artık ex patronum…  

Acun: Ben de inan öyle tahmin etmiştim, yani öyle geniş konuştun ki o genişlik patronunda yok her halde

Macro:  Ama samimiyetime dayanarak…  Bir Pazar günü performansıma bakıyordum, biter bitmez beni arıyor, gel paranı al bir daha gelme diyor.

Acun: Yayından sonra mı kovuldun?

Macro:  hemen, abi ne oldu diyorum sen niye Konyalısın dedin diyor, e Romalı mısın, Konyalısın.

Macro: Abi şimdi bu saç ektirmiş, bana günde 5 kere soruyor. Mehmet şuramdan saç çıktı mı, Mehmet buramdan saç çıktı mı? Psikolojim bozuldu. Herkese soruyor, personle de soruyor, canımızı su etti. Adamlar doğruyu söylüyorlar, yok abi çıkmamış diyorlar.  Ben de morali bozulmasın diye abi her sorduğunda inanılmaz şekilde saçın çıkmış diyorum. Saçın çıkmış dememe rağmen beni işten çıkardı.

Patronla ilgili konuşmaya son vererek sohbetin yönünü Macro’nun meşhur olmasına getiren Acun Ilıcalı’nın : Ne oldu peki ondan sonra? Sorusundan sonra devam eden diyaloglar.

Macro:  İnternetten bir sürü kız ekledi beni.

Hülya Avşar:  oley buldun mu peki, buldun mu?

Macro:  Ya bende işte kendi çapımda ön elemeleri yapıyorum. Haftaya ikinci tura geçeriz.

Hülya:  son derece ağlamaklıydın, ben kimseyle evlenemiyorum, bana kimse kız vermiyor. Şimdi ön elemeler, ikinci turlar, Maşallah, Maşallah.

Macro:  Bir kız var, kız güzel ama konuşması iyi hepsi iyi de kız et yemiyor. Yok, yemesin önemli değil de, Şimdi ileriden falan konuştuk, kocama da yedirmem diyor. Ben eti severim, akşama kadar çalış, çalış akşam eve gelip salata mı yiyecem.

Mehmet, İstanbul’u gezmek istediğini söylediğinde kendisine bu konuda yardımcı olan Acun Ilıcalı’ya: “Sağol abi adamın dibisin.” diye karşılık verdi.

Rap performansından sonra Eser’in “ sözlerin de, sahnedeki halin gibi çok samimi geliyor bana. Çok güzel, çorbada tuz yok, bende de kız yok. Saç yok ki çekeyim…” şeklindeki yorumuna cevap veren Mehmet: “Maraş’ta öyle derler, torbada kız yok, mehmet’e kız yok.” şeklinde cevap verdi.

Macro (Mehmet Yıldız), performansından sonra izleyiclerden yüzde 85 evet oyu aldı.

Gecenin sonunda Mehmet Yıldız yarı finale yükselen isimler arasında yer aldı. 

Mehmet Yıldız'ın birinci tur performansına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

www.tvyo.com/yetenek-sizsiniz/video/macro-sarki-performansi

Markasi Haber

    Yorumlar

En başarılı belediye başkanı kim ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV